Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 982
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Asta cu roata de rezerva e ok! N-am mai auzit-o... Si nici lichidul de parbriz nu e necesar, restul daca sunt pe min, e ok! Plinul niciodata, doar cate 50 de lei o data la pompa. Si economisesti cred

Desi ce ai scris mi se pare o ironie ieftina si gratuita, o sa-ti dau cateva motive - de la primele alimentari mi s-a parut ca am un consum real mai mare decat cel afisat pe CB, tinand evidenta reala

Roata si scaunele care nu sunt folosite. Si torpedoul sa fie gol

Posted Images

Pana acum, in 6 ani, nu mi s-a intamplat sa fiu nevoit sa chem platforma. Braila e un oras mic, totusi.

Vad ca de presiune nu ziceti nimic. Pai daca e asa, mergeti cu 1 bar, o sa aveti aderenta super...mai ales ca vine iarna. :ahappy:

Nu sunt un maniac al consumului mic cu orice pret, dar din cate stiu in industria petroliera se castiga frumos...De ce sa le dau si eu bani in plus ?!.

PS Provoc orice posesor de Duster Diesel (sunteti majoritari pe ) sa scoata un consum mai mic decat mine, adica sub 40 lei/ 100 km mixt.

Editat de costelandrei20
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni,

 

consumul unei mașini este influențat de n factori...

mult prea mulți ca să stăm să-i enumerăm aici din nou ...

așa cum bine spunea huskyuk mai sus ... lăsați consumul deoparte - nu veți realiza mare lucru economisind pe mere ( câteva zeci de lei lunar probabil ) pentru ca mai apoi să dați grămadă pe pere ...

eu, unul, mă uit la consum așa de curiozitate ...( bine, nici nu fac mulți km lunar - cam 1000 km...)

și asta nu pentru că am bani fără număr ci pentru că mă așteptam la un astfel de consum când am cumpărat duster ...

dacă vroiam consum îmi luam .. tico ( ? )

 

că sunt șoferi cu experiență printre noi care știu să meargă la consum mic, este o altă poveste ...

eu nu am reușit de exemplu, să scot sub nici o formă - deși am încercat, de curiozitate - un consum cum zicea un coleg mai sus, de 7 - 7.5 % în afara orașului ...

 

stimă!

Editat de quarelin
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo..daca vorbiti de consum sper ca nu vorbim de cei pe gaz..Da..normal,ei castiga la capitolul consum..Bine ca am luat masina,unii de 15.000 17.000 euro ca sa facem economie de 200,300 ml benzina/motorina.Nefiind f aerodinamica,nu o sa iasa consumul unui SDI.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Verificati periodic presiunea in roti.

2. Lasati ( in oras ) roata de rezerva in garaj.

3. Nu circulati cu luminile aprinse decat daca e necesar

4. Peste 110 km / h consumul creste exponential

 

Punctul 3 e noaptea mintii, nu cred ca vrea nimeni sa intre in categoria cretinilor care umbla fara lumini pe sosele, mai aleas seara.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista iluminat stradal! Si daca nu exista, exista alte masini pe strada cu soferi burghezi care merg cu farurile aprinse, si poti merge aproape, in spatele lor! Doar daca nu vrei, nu poti...

Nu as accepta un astfel de challenge din principiu... "Cine scoate consum mai mic cu turbodiesel DPF?!". E ca si cum m-as lua la intrecere cu cineva, cine rezista mai mult cu cat mai putina hrana. Probabil dupa 1-2 saptamani imi dau seama ca fac economie, si am mai dat si burta jos putin, dar dupa 2 luni posibil sa ajung la spital pe perfuzii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...