kidu79

Manual utilizator & Manual de reparatie

52 posts in this topic

@Squirrel&totunetu: eu cer manualul de reparatie, nu cel de utilizator (pe care-l primesti odata cu masina).

vorbesc despre manualul acela complet&complex in care sunt descrise procedurile de reparatie / in locuire la diferite repere si subansamble, cum se face diagnoza, ce scule trebuie folosite, cum se demonteaza&monteaza diferite componente, etc... in manualul utilizatorului se specifica doar ce fac diverse butoane, pe unde sunt cricul si cum se schimba roata, becurile, ce cantinati de ulei si ce tip se foloseste, de astea....

Si eu as fi interesat de abele manuale. :lol:

Deocamdata nu am Duster, dar am platit avansul!

oare reiau intrebarea prea devreme?

deci exista manual de reparatii Duster in format electronic pe undeva? :D

Daca va "rasufla" de pe undeva, si eu as fi mai mult decat interesat. Asa ceva se distribuie de obicei la service-urile "agreate" in retea. Speram sa fie un mecanic mai de treaba si sa ne impartaseasca si noua informatiile, desi in Romania asta nu prea se intampla ;) .

in ruma "sapaturilor" pe net, se pare ca ptr maisnile din gama Renault&Dacia exista un program numit Dialogys care contine informatiile cerute de mine initial (coduri de piese, operatiuni de mentenanta si reparatie, ce scule ai nevoie, etc...), dar ultima versiune 10.38 daca imi aduc bine aminte inc anu contine informatii despre Duster, doar Logan si Sandero.

Asa ca stati cu pleoapa pe Google si urmariti versiuni ulterioare de la Dialogys.

1 person likes this

@Squirrel: aseara eram "lovit in aripa" de niste cani de vin :) ai dreptate, 3.86 e ultima. am facut o confuzie, scuze....oricum inca nu exista informatii despre Duster in Dialogys. scuze inca o data ptr incurcatura, si multumesc de observatie.

Nu există Dacia Duster, dar … există Renault Duster :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.