Sari la conținut

Manual utilizator & Manual de reparatie


Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 53
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Manual reparatie duster 1,5 dCI 110 cp in franceza (scanat) http://nitroflare.com/view/902C0F3CAD2F899/Manual_Dacia_Duster.pdf

Manual de utilizare in RO, scanat, pt. PH1:   Manual_utilizare_Dacia_Duster_PH1_scanf.pdf   Carnet de intretinere, RO, scanat pt. PH1:   Carnet_de_intretinere_Dacia_Duster_PH1_scanf.pdf

Pdf-ul de sus, editat Manual_utilizare_Dacia_Duster_PH1-prel.pdf

Posted Images

@Squirrel&totunetu: eu cer manualul de reparatie, nu cel de utilizator (pe care-l primesti odata cu masina).

 

vorbesc despre manualul acela complet&complex in care sunt descrise procedurile de reparatie / in locuire la diferite repere si subansamble, cum se face diagnoza, ce scule trebuie folosite, cum se demonteaza&monteaza diferite componente, etc... in manualul utilizatorului se specifica doar ce fac diverse butoane, pe unde sunt cricul si cum se schimba roata, becurile, ce cantinati de ulei si ce tip se foloseste, de astea....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Squirrel&totunetu: eu cer manualul de reparatie, nu cel de utilizator (pe care-l primesti odata cu masina).

 

vorbesc despre manualul acela complet&complex in care sunt descrise procedurile de reparatie / in locuire la diferite repere si subansamble, cum se face diagnoza, ce scule trebuie folosite, cum se demonteaza&monteaza diferite componente, etc... in manualul utilizatorului se specifica doar ce fac diverse butoane, pe unde sunt cricul si cum se schimba roata, becurile, ce cantinati de ulei si ce tip se foloseste, de astea....

 

Si eu as fi interesat de abele manuale. :lol:

Deocamdata nu am Duster, dar am platit avansul!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare reiau intrebarea prea devreme?

 

deci exista manual de reparatii Duster in format electronic pe undeva? :D

 

Daca va "rasufla" de pe undeva, si eu as fi mai mult decat interesat. Asa ceva se distribuie de obicei la service-urile "agreate" in retea. Speram sa fie un mecanic mai de treaba si sa ne impartaseasca si noua informatiile, desi in Romania asta nu prea se intampla ;) .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...