Sari la conținut

Tutorial montaj aparatori noroi Dacia Duster


Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 62
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Masina dotata cu bavete de noroi originale tot ca o purcica seamana in vremurile astea mizerabile.

Am montat si eu aparatori. Pentru cei care au montate sau inca le tin in portbagaj cumparati de la un magazin auto cleme de tabla si cand insurubati puneti si astea . La aparatorile fata in

Tutoriale montaj aparatori noroi Dacia Duster pt fata si spate.   -aparatori noroi fata - 6385 374 20R - pret ~ 44 EUR -aparatori noroi spate - 7881 218 85R - pret ~ 44 EUR   tutorial_monta

Posted Images

Care mai au de dat sfaturi pt montarea acestor presuri, din experienta, ca mie nu mi le monteaza dealerul, mi-au zis sa mi le montez singur.

La cele din fata se gaureste vreun element de metal al masinii? si ce reprezinta figura C din tutorial?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se gaureste nimic metalic, C sunt instructiunile de montaj, la cele de spate poti evita demontarea rotii daca dai gaurile cu mana prinzand burghiul intr-o mandrina demontata daca ai, ca e plastic moale.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se gaureste nimic metalic, C sunt instructiunile de montaj, la cele de spate poti evita demontarea rotii daca dai gaurile cu mana prinzand burghiul intr-o mandrina demontata daca ai, ca e plastic moale.

Mersi

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 months later...

@mihai80 : le-ai comandat sau ti le-a bagat pe gat ?

 

Eu, dupa ce am luat masinuta fara aparatori si dupa prima ploaie, as fi vrut sa o comand cu aparatori. Asa, m-am dus in targ, la Vitan-Barzesti si le-am luat de acolo. Urmeaza sa le montez.

Am si eu o intrebare catre cunoscatori : exista un lant cauzal intre montarea aparatorilor de noroi si montarea protectiilor de aripi ? Adica, le pot monta oricum sau trebuie sa respect o succesiune anume ? Pot monta, sa zicem acum, aparatorile de noroi si, saptamana viitoare (daca o fi destul de cald) protectiile aripilor, fara sa trebuiasca sa demontez aparatorile de noroi ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...