Sari la conținut

Intalnirea Nationala A Dusteristilor, Editia X


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 183
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dragi prieteni. Asociatia Club Duster are placerea de a va anunta ca se apropie de final lansarea evenimentului Intalnirea Nationala a Dusteristilor, Editia X Organizatorii mai au de definitivat cat

Iete una de... multumim ca sunteti o FAMILE SUPERBA!  

Vineri:   https://photos.google.com/share/AF1QipMbXBj3lKHCFPdWLKoe1wvBP9LQ7dRrxlRts67tDwys4o9vBe4fvtNz225Nrvvp9A?key=TDNPT0FwS1M4dXE2aFhvYXBuYWk3MlRZcGFNSkVn

Posted Images

Dragi colegi.

Din motive obiective, care nu tin de noi, suntem nevoiti sa mutam Intalnirea Nationala a Dusteristilor, Editia X in weekend-ul 9-11 Septembrie.

Mutarea s-a efectuat din motivul lipsei cazarii in zona (s-a produs o incurcatura cu pensiunea) in weekendul 2-4. Am fi putut cauta cazare in alta parte dar... in acceasta situatie, nu am fi putut oferi tuturor participantilor frumusetea zonei.

In cateva zile venim cu toate detaliile vis-a-vis de locatie, conditii si deschiderea listelor de inscrieri.

 

Va multumim pentru intelegere

 

PS: am rugat un modera tor sa steaga mesajele anterioare pentru a avea o linie a mesajelor de informare

 

Trimis de pe al meu P024 folosind Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea Nationala a Dusteristilor Editia X – A Zecea la Zetea

9-11 SEPTEMBRIE 2016

 

Dragi Dusteristi,

 

Astazi se deschid oficial inscrierile pentru participarea la Intalnirea Nationala a Dusteristilor din Romania!

 

Perioada: 9-11 SEPTEMBRIE 2016

Locatia: Localitatea Sub Cetate - Zetea, judetul Harghita

Numar limitat de participanti: 30 Echipaje

 

Conditiile de cazare (valabile pentru toti participantii):

Camere cu 2 paturi twin sau camera matrimoniale. Costul Cazarii este de 140 RON/Persoana/eveniment (doua nopti) cu doua persoane in camera

 

Mesele se vor servi de catre toti participantii la restaurantul Locatiei si toate costurile sunt precizate mai jos:

 

Masa – DEMIPENSIUNE Cost Masa 200 RON/Persoana toate mesele dupa cum urmeaza:

Vineri - cina

 

Sâmbată - mic dejun: Bufet Suedez

- Pranz: Pachet pentru traseu (Sandwich + Apa)

- Cina: Cina Festiva

 

Duminica - mic dejun: Bufet Suedez

 

Pachetul include

  • cazarea 2 nopti + mesele precizate mai sus si costa 340 lei/persoana, in camera cu doua persoane (in camera in care este cazata o singura persoana, costul cazarii se majoreaza cu 10 %, adica 154 RON/Persoana/eveniment + 200 (masa) )
  • Taxa de participare este de 100 lei/DUSTER.
  • Bauturile se vor achita individual in functie de ce se va consuma (aveti posibilitatea sa aduceti si bautura proprie!)
  • folosirea ciubărului, saunei, piscinei și focul de tabără din cadrul Complexului Zetevar

Pachetul fara cazare include mesele precizate mai sus si costa 200 lei/persoana. Taxa de participare este de 150 lei/auto.

 

Copii PANA LA 10 ANI se vor caza in camera cu parintii si nu vor plati cazarea. Pentru micul dejun, se va achita o taxa care se va stabili in functie de varsta copilului. Parintii vor decide in acest sens daca il impart cu copilul sau achita portie separata la fata locului. Pentru celelalte mese, deasemenea, parintii vor putea decide la fata locului cum procedeaza.

 

Avand in vedere ca Asociatia Club Duster va achita toate aceste costuri care furnizorii de servicii si materiale, cei care doresc sa participe vor achita integral costul pachetului plus taxa de participare auto pana cel mai tarziu la data de 29.08.2014!

 

Iata datele de virament bancar (nu se accepta plata in numerar!):

Asociatia Club Duster, Banca Transilvania Sucursala Stirbei Voda Bucuresti, cont RO21BTRL04501205443994xx, la rubrica cu ce reprezinta scrieti „Contributie Asociatia Club Duster – IND X – A zecea la Zetea”

 

Data inscrierii va fi data intrarii banilor in conturile ACD!

 

Cei care se inscriu, va rog sa trimiteti e-mail la club.duster.ro@gmail.com cu datele voastre:

- Numele si prenumele Conducatorului auto si a Copilotului

- Localitatea de domiciliu

- nr persoane adulte + copii – varsta lor

- confirmarea virarii banilor in contul ACD

- nr inmatriculare auto

- Anvelopele cu care va fi echipata masina la Intalnirea Nationala a Dusteristilor.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Daniel- pentru cei noi pe forum (ca mine) scrii în câteva cuvinte ce traseu urmează să străbată pilotul, dacă permite echiparea standard a Dusterului sa străbată traseul si la ce riscuri se supun pilotul, copilotul si mașina la parcurgerea traseului. Mulțumesc!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei noi pe ... exista topicuri pentru inca 9 editii organizate pana in acest moment in care se pot orienta cat de accesilbile sunt toate intalnirile chiar si pentru o masina 4x2.

Este o intalnire, ca toate celalalte, de socializare, de simtit bine, de vazut ce poate masina si... cu nimic obligatoriu! Exista si posibilitatea de a nu participa la actiuni/plimbari, daca posesorul de Duster nu vrea sa merarga. Dar... ma-ntreb eu, atuci cum mai poate invata ce poate face masinuta lui cand se-ncruciseaza puntile.... ;)

Editat de danielcojocar
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



  • Susține forumul

    Cumpără de la eMAG apăsând întâi acest buton

    și vei susține forumul.

    Recomandăm și PCGarage, Fashion Days, Elefant.ro, CEL.ro, F64, evoMAG, Libris, Flanco, Anvelope-oferte.ro

    De fiecare dată când dai mai întâi click pe unul din aceste linkuri de mai sus, iar abia mai apoi cumperi, ajuți forumul cu un mic comision care se întoarce în contul de afiliere.

  • Inregistrare/Autentificare

    Pentru a putea posta, te rugam sa te inregistrezi / autentifici.

  • ForumDuster.ro pe Facebook

  • Topicuri

  • Postări

    • Eu am cerut.o la predarea masinii.E o hârtie A4.
    • Intervalele si ce se schimba/verifica la revizii exista in fisa de intretinere pe care o primesti la cumparare. Cred ca poti sa ceri o fisa de la dealer inainte.
    • Pentru ca in curand se va face un an de cand ma dau cu Portocala Turbata, mi s-a parut momentul potrivit sa postez o statistica pentru pasionati.  Si avem asa: RCA pe un an B8, "decat" 1022 lei, CASCO 548 euro (2740 lei), ambele la Omniasig. In anul care a trecut am ars dupa bonurile de benzina 1406,25 litri de zeama de dinozaur, la un cost modic de 9979,66 lei. Raportat la cei 16900 km parcursi rezulta un consum mediu anual de 8,32 la suta de kilometri parcursi. Mi se pare decent, raportat la puterea motorului si la aerodinamica tip caramida. Dupa cum am mai spus, in momentele respective, comportamentul masinii in afara asfaltului e mai mult decat onorabil si stiu sigur ca poate mult mai mult decat sunt eu capabil sa cer de la ea. Motorul mi se pare in continuare cireasa de pe tort, silentios, rafinat, iar felul in care trage in sarcina este incredibil. Scaunele, chestia care mi s-a parut cel mai aiurea dupa ce am luat masina si imi amintesc ca la primul drum lung ma durea groaznic genunchiul drept si spatarul scaunului parea ca in loc sa ma sustina ma impunge... Din fericire ne-am impacat exact la timp pentru tura pe care am facut-o 6 luni mai tarziu prin Europa, in care n-am avut probleme nici dupa 600 km condusi intr-o zi. Despre comportamentul transmisiei integrale a masinii in off-road pot doar sa spun ca mi sa parut mai mult decat capabila pentru ce am cerut eu de la ea. Adica indiferent de coclaurile, dealurile sau noroaiele in care am bagat-o, a fost in stare sa ma scoata fara prea mare deranj ... Nemultumiri dupa un an, sunt putine, iar cele care sunt se leaga de comportamentul timoneriei, ambreiajului, transmisiei, (nu m-am prins inca care din cele trei e de vina) in situatii de condus "sportiv" cu schimbari rapide si agresive de trepte. Am avut o perioada destul de lunga dupa cumparare, cand mi se parea ca nu mai stiu sa conduc si aproape fiecare schimb de treapta era insotit de o smucitura!  Dupa multa lectura on-line am inteles ca nu sunt chiar prostul clasei la condus si ca mai sunt si altii care experimenteaza aceeasi problema!  Pana la urma am inteles cum "vrea" Dusterica sa fie condus si am facut pace! Iar acum ma bucur de el in fiecare zi chiar si in aglomeratia nebuna a Bucurestiului.
    • Salut. Știe cineva să îmi spună unde găsesc intervalul de revizii în garanție și ce anume se face? Am descarcat manualul dar nu am găsit ce caut. Încerc să îmi dau seama dacă e mai convenabil cu rate și totul inclus 5 ani.
×
×
  • Creează nouă...