Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 year later...

am patit acelasi lucru: s-a resetat pe la 800+ litri consumati in timp ce masina mergea fara sa ating nici un buton. apoi a inceput sa numere in sens invers in contorul de km efectuati pentru calatoria activa :logik:

am resetat manual calculatorul de bord o singura data cand am cumparat masina :devil:

pare sa fie un defect in programul calculatorului :excl:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am observat resetarea CB-ului dupa aprox 2000km si asta dupa ce am refacut plinul, cred ca ii da cu virgula cand ai mai multi km efectutati de la resetarea initiala si schimbarea majora de nivel al conmbustibilului (rezervor de la gol la plin).

 

Va rog sa urmariti acesti 2 factori sa vedeti.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...

nu s-a rezolvat problema si nu cred ca se va rezolva vreodata.

La mine se reseteaza CB-ul atunci cand stau pe loc ceva mai mult timp cu cheia pe accesorii si functioneaza radio-ul sau ramane cuplat ventilatorul. Am ajuns la concluzia ca se reseteaza CB-ul cand scade (probabil) voltajul in baterie.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am observat aceasta problema in aceasta iarna, cam de doua-trei ori;

nu am stiut cum sa reactionez, din moment ce nu aveam nici o dovada ca s-a resetat;

m-am gandit ca o fi de la ger, de la temperaturile scazute;

acu s-a potolit.....

nu ar fi o mare nenorocire aceasta resetare, dar te deruteaza atunci cand ai de facut anumite calcule referitoare la consum sau km. efectuați.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Resetarea aiurea a CB-ului echivaleaza cu lipsa acestuia. Si asta echivaleaza la randul sau cu o teapa pe care ne-a tras-o dacia. Adica am dat banii degeaba pe ceva ce nu exista. Bineinteles cu ca o sa ma creada nimeni ca nu mi-l resetez singur. Oricum habar nu au la service despre cauze.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...