Sari la conținut

Temperatura motor 4 linii vs 2 linii (pavele)


Postări Recomandate

apashi tie iti sta apa la 4 linii ? majoritatea colegilor vad 2 linii cel mai des , doar in forja maxima urca la 4 si apoi daca mergi linistit scade la 2 ...cred ca la termostat e ceva problema generala

 

post-2-0-95123600-1364480074_thumb.jpg

Editat de Vizitator
Subiectul era offtopic in "Kilometraj"
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 50
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Apropo de pavele, ma bag si eu in vorba, nu e mai comod a citi cifre? Eu am pus un multiplexor BIC in torpedou pe OBD facut, si pe MediaNav imi schimba  cand temperatura exterioara cand cea a mot

Din cauza temperaturilor mai scazute. Din cauza suprafetei mari de aerisire. Pe motivul ca Dieselul se incalzeste mai greu! La mine, pe timp racoros nu a urcat temperatura mai sus de 2 pavele. Acum,

Informatia este si pe (undeva unde nu-mi aduc aminte ca puneam link) pusa de @t0rquemada. Temperatura o poti verifica cu un OBD cu BT si vezi la 2 si 4 linii ce temperaturi ai. Din ce am verificat l

Posted Images

Multumesc admin-ului ca mi-a mutat postul si chiar a facut topic nou , cred ca o sa mai posteze aici colegi fiindca am mai auzit si de la altii.

scz de offtopicul din cel cu kilometrii

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi sta majoritatea timpului la 2 liniute si urca la 4 doar dupa mers o perioada lunga(defapt mai mult stat) in traficul de Bucuresti la ore "clasice" de plecat respectiv intors de la servici.

Da, era sa uit...urca la 4 liniute si la drum intins dar atat in oras cat si in afara ajung la 4 liniute destul de greu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nemuritoru observ ca tu ai benzinar ... e posibil sa fie alt termostat ..etc fata de diesel

si am mai vazut problema asta (cu maxim 2 linii de la severin la bucuresti e adevarat in feb 2012 dimineata pe ger dar totusi pana la bucuresti ...) la un logan 2006 mcv 1.5 dci

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...